W domu czy na siłowni?

brak komentarzy

Kamil B.

Wiele osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z treningiem zastanawia się czy lepiej jest wykupić karnet na siłownię czy może ćwiczyć w domowym zaciszu. Która z metod jest lepsza? Ta która jest wygodna dla Ciebie.

Siłownia

Niektórzy nie potrafią ćwiczyć w domu – nie mogą się zmobilizować kiedy nad nimi nie stoi trener i nie motywuje do dalszego wysiłku. Wszystko ich rozprasza i kiedy zaczynają ćwiczyć, przypomina im się, że przecież jeszcze pranie trzeba wywiesić, dobrze też byłoby zadzwonić do lekarza i w końcu umówić się na wizytę, a na dodatek ziemniaki za chwilę skończą się gotować. Poza tym dzieci ciągle czegoś chcą a pies plącze się pod nogami. Jeszcze inni nie mają tyle wolnej podłogi, żeby móc wykonać choćby przysiad. W takiej sytuacji nie ma się nad czym zastanawiać – trzeba szukać promocji na karnet. Na siłowni można zająć się wyłącznie treningiem i oddać mu się w 100%. Znajdziesz tam również różnorodny sprzęt, dzięki któremu bez problemu skupisz się na wybranej części ciała, a trenerzy doradzą Ci w razie jakichkolwiek wątpliwości i podpowiedzą w jaki sposób wykonywać konkretne ćwiczenia. Jest tam też mnóstwo miejsca, dlatego bez problemu przeprowadzisz rozgrzewkę, nie martwiąc się o to, że podczas pajacyków zrzucisz wszystko z półek.

Dom

Są też tacy, którym na samą myśl o wyprawie na siłownię z wypchaną torbą, odechciewa się treningu. Męczy ich wizja spędzenia tak dużej ilości czasu poza domem – bo, nie oszukujmy się, dojazd może trochę potrwać, jeśli ktoś nie mieszka tuż przy siłowni. Niektórzy wstydzą się także ćwiczyć wśród innymi lub po prostu wolą spędzać czas samotnie. Inni ćwiczą o nietypowych porach i ciężko znaleźć im siłownię, która będzie otwarta, gdy oni mają na to czas. Poza tym trenowanie w domu jest opcją o wiele tańszą – nawet jeśli na początku będziesz musiał zainwestować w hantle, matę czy ławeczkę, ostatecznie będzie Ci się to opłacało bardziej niż wykupowanie comiesięcznych karnetów. Dobry trening można także zrobić bez obciążeń, co zupełnie niweluje jakiekolwiek wydatki. Obecnie popularne są filmiki instruktażowe, dzięki którym dowiesz się jak poprawnie ćwiczyć by uzyskać wymarzony cel.

Już wiesz?

Jeśli już wiesz, które miejsce na trening jest dla Ciebie odpowiedniejsze – czas zacząć! Pamiętaj tylko, że niezależnie od tego czy ćwiczysz w domu czy na siłowni, najważniejsze jest by robić to regularnie i nie oszukiwać – tylko wtedy zobaczysz efekty.

Komentarze są niewidoczne dla niezalogowanych osób!