Ćwiczenia, dzięki którym szybko spalisz kalorie!

11 komentarzy

Kamil B.

Zazwyczaj głównym celem intensywnych treningów i ćwiczeń jest chęć schudnięcia i wyrzeźbienia sylwetki. Dlatego warto wiedzieć, które rodzaje aktywności spowodują, że spalisz ogromną ilość kalorii już nawet w krótkim czasie.

Biegowa klasyka

Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze. Potwierdza to w najbardziej popularny sposób na utratę zbędnych kilogramów – bieganie. Godzina biegu przy tempie 1 kilometr na 5 minut powoduje spalenie aż 1000 kalorii! Co więcej, bieganie nie wymaga długich przygotowań i uprawiać może je każdy – nawet osoby z dużą nadwagą. Jeżeli dopiero zaczynasz taką formę treningów warto startować od marszu i stopniowo dodawać do niego krótkie dystanse biegowe.

Nowość – crossfit

Mówi się, że crossfit to najlepszy z popularnych ostatnio treningów na spalenie kalorii. Nie bez powodu – to bardzo intensywny wysiłek fizyczny, podczas którego pracuje całe nasze ciało. Profesjonaliści są w stanie spalić w ten sposób nawet 1200 kalorii w godzinę! Tak intensywna utrata kalorii spowodowana jest tempem i rodzajem ćwiczeń. Na crossficie wykonuje się często wypady, podnoszenia, przysiady i pompki.

Biegaj i odbijaj - squash

Nie tyle samo odbijanie, co intensywne i ciągłe bieganie za piłką powoduje, ze podczas godziny gry w squash’a jesteś w stanie spalić aż 750 kalorii. To odmiana tenisa, która wymaga od sportowca nieco więcej starań – najpierw należy nauczyć się prawidłowej techniki, a dopiero później zająć intensywną grą.

Wytańcz kalorie!

Oprócz utraty kilogramów dużo radości i pozytywnej energii da Ci trening zwany zumba. To rodzaj ćwiczeń aerobowych w grupie, bazujących przede wszystkim na tańcu. Możesz w ciągu godzinnych zajęć spalić aż 700 kalorii, a przy tym mieć pewność, że rytmiczna muzyka i ruch zwiększą poziom endorfin w twoim organizmie.

Sposobów na intensywne spalanie kalorii jak widać jest wiele – a to jedynie przykłady. Warto więc postawić na ruch, bo to sposób nie tylko na piękną sylwetkę, ale także zdrowie.

Komentarze są niewidoczne dla niezalogowanych osób!